Filmiõhtu: “Kahvliga skalpelli vastu”

Reedel, 17. veebruaril kell 18.00 vaatame klubis filmi “Kahvliga skalpelli vastu” (“Forks Over Knives”, USA, 2011, 90 min). Film toob esile mitmed teadusringkondades juba mõnda aega tuntud faktid. Eelkõige, et paljud, kui mitte kõik tõsised degeneratiivsed haigused on võimalik ära hoida ja paranemisele pöörata tegelikult väga lihtsalt – vältides loomsete toiduainete tarbimist.

Filmi peamine sisuliin järgib kahe teerajaja, toitumisteadlaste, Dr T. Colin Campbell’i ja Dr Caldwell B. Esselstyn’i isiklikke elurännakuid. Näeme, kuidas nende endi tõekspidamised tervislikust toitumisest on aja jooksul muutunud ning millise töö ja vaevaga on nad oma avastused ja teadmised täisväärtuslikust taimsest toitumisest avalikkuse ette toonud. Film toob uuesti laiema tähelepanu alla Dr T. Colin Campbell’i poolt läbi viidud maailma seni kõige suurema ja olulisema toitumisuuringu, nn Hiina uuringu (The China Study). See tohutult mahukas teadustöö näitab mitmete vähiliikide ja teiste nn heaoluhaiguste esinemise otsest seost eluviiside ja toitumisega. Näeme ka teisi tuntud USA toitumisteadlasi, kelle uurimistööde tulemused näitavad samuti samas suunas.

Forks-Over-Knives-Movie-Poster_w190

Film tuli USA ja Kanada kinodes linale 2011. aasta maikuus ning osutus kohe üllatavalt populaarseks. See on saanud väga palju positiivset meediakajastust.   Filmi on toetavalt maininud Dr Mehmet Oz, Oprah Winfrey, Alicia Silverston jt.

Filmi peaprodutsent: Brian Wendel. Autor ja režisöör: Lee Fulkerson. Film on üles võetud kahe aasta jooksul USAs, Kandas ja Hiinas. IMDb (reiting 7,2). Tõlge eesti keelde ja subtiitrid: Rain Vainik, toitumisnõustaja, Humare OÜ, www.humare.ee.

Filmi vaatamisele järgneb diskussioon, mida juhatab Rain Vainik.

Lisaks pakume suppi, suupisteid ja teed.

Osaluspanus 5 €
Taiji klubi liikmetele 3 €

REGISTREERIME ETTE KA:
Rain Vainik, rain@humare.ee 50 44 717
Aivar Kohtla, aivako@aivako.ee

Comments are closed.