Algajate harjutustega alustame sellel aastal 3. septembrist.

Hea taiji-huviline!

Alustame sellel aastal uut hooaega juba septembris, koguneme esimest korda 3. septembril Taiji klubi saalis kl 18.30-21.00 Pärnu mnt 102.

Kuna plaanis on muuta veidi meie senist treeningute sisu ja ülesehitust, on teisipäevastesse tundidesse oodatud lisaks algajatele ka edasijõudnud harjutajad. Uuendusena paneme lisaks taiji vormi õppimisele sellest aastast senisest rohkem rõhku sisemise tunnetuse arendamisele ja meditatsioonile. Tuues enda sisemise jõu läbi taiji praktiseerimise oma igapäevaellu, saame muuta oma keha tervemaks, ennast vabamaks ja rõõmsamaks, kogu oma elu nauditavamaks.

Esimesel poolaastal õpime taiji vormi esimest osa. Paralleelselt teeme tutvust meditatsiooni algkursusega ja alustame sissejuhatusega taoismi filosoofiasse, millest taiji pärineb. Räägime, mis on tao, mis on taiji, mis on gigong. Samuti räägime lahti, mis on üldse idamaised sisemised kunstid ja mille poolest meie harjutused erinevad joogast.

Uuel aastal peale oma sisemise maailmaga esmatutvuse tegemist jätkame juba konkreetsemaid teemasid käsitledes. Võtame täpsemalt vaatluse alla hingamise, lõdvestuspraktikad, saame tuttavaks erinevate väliste ja sisemiste energiatega mis inimese elu mõjutavad. Taijis alustame vormi teise osa õppimist. Samuti jätkame meditatsioonidega suurendades oma tunnetust ja õpime rohkem tundma oma mõistust. 

Aasta pärast oled loodetavasti järjepideva pingutuse ja hoolsa töö abil ka vormi teise osa selgemaks saanud ja võime jätkata kolmanda osa õppimisega. Kui suudad vähemalt pooleks tunniks oma meelt vaigistada, jätkame juba oma sisemise väe avastamist ja laseme sel oma välisesse ellu tulla. See hakkab vaikselt, kuid kindlalt Su elu muutma- võibolla oledki seda juba selleks ajaks ise märganud. Sisemised kunstid on enese muutmise kunstid. Sisemine tee ei ole kerge, kuid tulemus on igati nähtud vaeva väärt! 

Harjutused hakkavad toimuma igal teisipäeval algusega kell 18.30 meie klubi saalis Pärnu mnt 102, kohale võiks tulla 15 minutit enne harjutuse algust. 

Tule ja avastame koos ennast ja maailma!

Taavi ja Leila.

Lisainfo :

Taavi, e-kiri: taavi@taavi.ee

Olete oodatud Taiji klubi saalis aadressil: Pärnu mnt. 102, sissepääs E, II korrus

Edaspidiste harjutuste ajad ja hinnad leiad SIIT

Eelmise aasta algajad on oodatud edasijõudnute harjutustesse, kuid võib käia mõlemas. Harjutuste lihvimine ei tee kunagi halba vaid võib anda hoopis uue kogemuse, need esimesed liigutused, mida õppisite ka eelmisel aastal.

Mis on Taiji?

ehk vanas kirjapildis t’ai chi on vana hiina harjutuste kompleks, kus sujuvad aeglased liikumised sooritatakse meditatsioonis. Liigutuste ja hingamise abil saavutatakse sisemise energiataseme tõus.

Taiji oli algselt taoistlike munkade psühhofüsioloogiline harjutus, mis koosneb katkematutest rütmilistest liikumistest, mis voolavad keha täielikus lõdvestuses. Selline voolav lõdvestus mõjutab sooritaja kogu olemust. Koos õige hingamise ja keskendumisega aitab taiji praktiseerimine saavutada hingelist tasakaalu, füüsilist ja emotsionaalset heaolu ja sisemist rahu. Suurenenud elujõudu ja selle kasutamise oskust rakendatakse ravimises, enesekaitses, kaunites kunstides, söögitegemisel jne. Ühesõnaga kõikjal oma igapäevaelu toimingutes. See on jõud loomiseks ja ülesehitamiseks.

Taiji-st pikemalt loe SIIT

taiji

Leave a Comment