Pange kuupäev lukku: ellujäämislaager 20.-22. aprill

Anne-Pii sai juba oktoobris kokkulepele ellujäämisspets Harry Sepaga, kes on muuseas üks raamatu “Ellujäämine looduse meelevallas” autoritest, aga too hetk polnud osal seltskonnast veel uue aasta kalenderid. Olgu see nüüd vahemeeldetuletuseks – pange 20.-21. aprilli nädalavahetus endale kalendrisse kirja, sest just siis toimub taiji klubi ellujäämiskursus, kus õpime, kuidas hakkama saada looduses, kui peaksime näiteks seenel olles lootusetult ära eksima.

Toimumiskoht pole veel paika pandud, kuid et laager korda läheks, tuleks see läbi viia kohas, kus leiaks loodusest söödavat. Oleks väga hea, kui selles kohas oleks veekogu, kus kasvaksid hundinuiad. Samuti oleks hea, kui seal ei oleks ainult mets, vaid ka aasad. Äkki on kellelgi sellist kohta välja pakkuda?

(Et me täitsa nälga ei sureks, siis arvas Harry, et võtaksime kaasa ka “taltsaid” aed- ja juurvilju, et saaks “metsikute” juurte kõrvale suppi või hautist teha.)

Hundinui: toorena maitseb nagu kurk, küpsena nagu mais.

Laagrit oli Harry nõus meile tegema, kui maksame kinni tema laevapileti (ta elab Stockholmis) ja koolitus ise oleks tasuta. Seega oleneb lõplik hind osalejate arvust. Praegu ei ole veel vaja end registreerida, aga jätke kuupäev meelde ja kevade poole räägime sellest kindlasti uuesti. Ja mõelge, mis võiks olla hea laagrikoht.

Fotod: siit ja siit.

Comments are closed.